PontVeled és a világtalálkozó előtalálkozója – Február 4.

Ifjúsági Világtalálkozó – Július 25-től augusztus 7.

Hét év után 2023 nyarán újra Európában, mégpedig Lisszabonban rendezik az Ifjúsági Világtalálkozót, melyre Ferenc pápa hívja a világ fiataljait. Idén a körülmények miatt az egyházmegye a korábbiaknál jóval kevesebb fiatalt tud támogatni, mindössze 30 főt. Emellett önköltséggel is lehet csatlakozni a csoporthoz. A Váci Egyházmegye delegációjával tartó csoport július 25-én indul és augusztus 7-én tér vissza repülővel Budapestre. A két hét teljes költsége 400.000 Ft, a 30 fő támogatott fiatal számára ennek a költségnek a felét átvállalja az egyházmegye. További részletek és regisztráció elérhető a mente.hu/lisszabon oldalon.

PontVeled és a világtalálkozó előtalálkozója – Február 4.

Február 4-én, Vácon a Madách Imre Művelődési Központban ifjúsági rendezvény kerül megrendezésre, ahová  különösen várják az egyházmegye ifjúsági közösségeit, de a közösséghez nem tartozókat és a felnőtt éreklődőket is. A program részét képezi az ifjúsági világtalálkozó tájékoztatója, imádság a békéért, előadás Pál Feri atyával és Süveges Gergővel, keresztény jótékonysági bál, koncert és disco is. Marton Zsolt Püspök atya is ellátogat a rendezvényre. A rendezvény regisztrációköteles, jegyek 1.000 – 3.000 Ft között kaphatók. Regisztrálni a mente.hu/jubileumok/pontveled/ honlapon keresztül lehet. Regisztrációs határidő: január 27.